KOLONIE OBOZY

Kolonie i obozy

Czekamy na nie i wreszcie są… WAKACJE!

Audycja "Dzieci wiedzą lepiej", pytanie - po co są wakacje? (klik)

„Żeby pooddychać trochę świeżym powietrzem, żeby przeciągnąć się o tak! żeby położyć się na plaży i poszurać brzuchem po piasku, żeby wyzwolić się i pomyśleć o czymś miłym, żeby nowe wrażenia poznać i się wyluzować!”

Wakacje niech będą przyjemne… Obozy, kolonie – takie, żeby się nie nudzić ale żeby nie wrócić zmęczonym. Żeby bawić się, poznawać nowych kolegów, nowe miejsca, by leniuchować (trochę) i śmiać się (dużo). I wcale nie trzeba wydać dużo.

Czy bliżej czy dalej ? Nad morze, nad jezioro, czy w góry? Jeśli las i jeziora, to warto wiedzieć, że Puszcza Notecka to jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce. Zielone morze drzew, zapach suchego sosnowego boru. Między drzewami ukryte jeziora- to część wielkopolskiej Krainy 100 Jezior. Czyste powietrze i rozgwieżdżone niebo przy ognisku...

A może jednak morze? Dla tych, który lubią szum morza i wylegiwanie się na ciepłym piasku, wakacje nad Bałtykiem będą świetnym wyborem. Statki na horyzoncie, biały piasek i zachód słońca na plaży- dla wielu to właśnie- między innym- mają w sobie prawdziwe wakacje!

A gdyby tak w góry? Iść w stronę słońca, zobaczyć świat z innej perspektywy? Spacery po górskich szlakach to niezapomniane przeżycia, ale i wyzwanie. W Sudety mogą śmiało jechać i młodsze dzieci. Może te magiczne wzniesienia i kamienie skradną serce!

Każdy wyjazd to atrakcyjny program, zwiedzanie ciekawych miejsc, dużo kolonijnych zajęć, zawodów, konkursów i wypoczynek.

A pogoda? Pogoda jest zawsze!

Biuro Edukacji Przyrodniczej i Regionalnej Żurawie